آمریکا در افغانستان اراده صلح را ندارد

نویسنده : نصرت جهش

در طول هفده سال اشغال افغانستان توسط آمریکا مردم این سرزمین سوگوار شده و با خون و آتش در گیرند.
حکومت اشغالگر آمریکا با شعار های کاذبانه شان کوشش نموده اند خود را برای عوام فرشته نجات معریفی کرده در قالب آن دست به جنایت زنند و به اسالیب متفاوت جنایت شان را پنهان کنند و به گونه یی میخواهند به جنگ شان و اشغال شان مشروعیت حاصل کنند چون این جنگ و کشتار از جمله استرتیژی مهم آمریکا در افغانستان است
در این اواخر سرو صدا ها از مذاکرات صلح به گوش میرسد آمریکا همواره روی گفتمان و تفاهم سیاسی تاکید میکند که نشانگر این است آمریکا میخواهد نکته پایان به جنگ افغانستان گذارد آیا این یک حقیقت است یا فریب محض. ‍
آمریکا از هفده سال بدین سو مصارف گزافی را در افغانستان متحمل شده است آیا امریکا این همه مصارف اش میخواهد قربانی مردم افغانستان گرداند یا این که آمریکا میخواهد جنگ اش را در این کشور چهره جدید داده و همچنان ادامه اش دهد .
امریکا قصد انظوا سازی طالب ها را دارد در صدد این است طالب ها را اغوا ساخته به میز مذاکره بکشانند و در گام بعدی روی استراتیِژی بزرگ تر شان کار کنند.
وجود داعش در افغانستان بهانه دیگری شده برای مدوام شدن اشغال غرب همچانان ادامه جنگ در این کشور چنانچه تعداد گزارش های خبری میرساند که آمریکا پس از مذاکرات با طالب ها برنامه به بیرون شدن از افغانستان را ندارند به گزارشی از افغانستان تایمز سرمونشی ناتو اعلام کرد که نیروهای این سازمان در افغانستان می مانند تا داعش در این کشور خلافت اش را اعلام نکند.
. چنین نشست ها و مذاکرات زیر عنوان صلح صرف نمایشی است به خاطر عوام فریبی و رسیدن آمریکا به خاطر اهداف بزرگتر آن زیرا آمریکا در افغانستان استراتیژی جنگی داشته و این استراتیژی جنگی آمریکا را کمک میکند تا اقتداری را بالای رقبای سیاسی شان حاصل کند از جمله روسیه و چین که فرامرز بودن داعش مهره خوبی است به خاطر تطیق پلان های بزرگتر آمریکا.
گزارشی که آریانا نیوز به انتشار رسانیده جیمزمتیس وزیر دفاع آمریکا گفت ما در تلاش استیم تا هرچی زودتر به جنگ افغانستان نکته پایان گزاریم اما در بیرون شدن از افغانستان برنامه یی نداریم آمریکا با متعهدین اش میخواهد در افغانستان بر ضد تروریزم بجنگد با کید ها روی نشست ها و مذاکرات صلح امریکا صرف عوام فریبی میکند ادامه جنگ در این کشور را جز اساسی استراتیژی هایش قرار داده است و هیچ گاهی آرمان درینه مردم رنج دیده این سرزمین متحقق نخواهد شد چون که آمریکا بعد نشست با طالب در کوشش رشد داعش است .
صلح طلبی و صلح خواهی در دامن آمریکا یک اشتباه محض است چون این ریژیم جنایت کار از شروع اشغالش دست به جنایت های مهلک زده تحت عنوان حقوق بشر کمک های بشر دوستانه و صلح.
چنانچه طلوع نیوزآمار تازه یی را نشر کرده که نشان میدهد در جریان سال روان میلادی نیرو های ایالات متحده آمریکا بر نکات مختلف 5982 بم و مهمات دیگر را بر نکات مختلف افغانستان پرتاب نموده که بیشتر از ده سال گذشته نظیر آن دیده نشده است همچنان آمریکا در جنگ اش در افغانستان از طیارات جنگی اف 16 طیارات ای سی 130 و راکت های گوناگون دیگر استفاده میکند.
بر نظر اندازی بر این آمار مشاهده میشود که به افغانستان مرکز رقابت و تمرین سلاح های گوناگون آمریکا مبدل شده است روزانه در حملات شان صد ها نفر قربانی میدهند باز هم آمریکا تلاش دارد تا در پس زمینه صلح طالب ها را چون دیگر مجاهدین در د امش بیندازد و خود روی پلانها و استراتیژی های بزرگ شان عمل کنند و زریعه داعش رقبای سیاسی اش را زیر فشار قرار دهد و نکات دیگری را هم تصاحب شوند .
مردم مسلمان افغانستان با فکر عمیق و مستنیر از درک اوضاع جاری این را باید بدانند آمریکا و حکام مزدور فقط در صدد این اند که در چوکات صلح و امنیت فقط افکار عامه را فریب داده و به مسیر سو سوق دهند.
حکام دست نشانده و مزدور دنبال چیزی اند که از آنها از سوی باداران شان خواسته میشود این ها صرف به منافع شخصی خود و پر نمودن جیب هایشان فکر میکنند خون مردم در برابر منافع شخصی شان و اهداف بادار هایشان هیچ ارزشی ندارد.پس همه باید در صدد راه حل واقعی باشیم هیچ گاهی غرب نمیخواهد ما در آرامش و رفاه زندگی کنیم چون همین حالات بهران زا ما منفعت عظیم رابه آمریکا مساعد میسازد . راه حل واقعی را با خود داریم جا دارد تا چنگ زنیم به آن عمل کنیم تا رافاه و اقتدار دوباره مان حاصل گردد وحدت فکری امت مسلمه باعث به میان آمدن احساس واحد میگردد و این احساس واحد باعث میگردد تا امت اسلامی به حکومت و نظام اسلام که پیامبر ص آن را سپر مسلمین گفته است برسیم که چیزی دیگری نیست جز خلافت به منهج نبوت

اړوند مطالب

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Close