خوانند مشهور جهان به اسلام گروید!

تهیه و نگارش: انجنیر محمد نذیر تنویر

شنِید اوکانر (Sinead O’Connor) یکی از خواننده های مشهور جهان به اسلام گروید.

این مطلب را لحظات قبل (جمعه 26 اکتوبر 2018) نشرات عمومی بی بی سی  نیز تایید داشت، که برق آسا تمام میدیا را زیر پوشش خود قرار داد.

شنِید اوکانر (Sinead O’Connor) در دو آهنگش (Nothing Compares 2 U) و (Troy) در جهان مشهور شده بود.

وی 51 سال عمر دارد و ایرلندی اصل می باشد که قبلاٌ «عیسوی کاتولیک» بود. وی روز پنجشنبه، در «تویتر» خویش؛ در حضور شیخ دکتر عمر ال قادری، روحانی ایرلندی، مسلمان شدن اش را علنی ساخت.

وی در پیامی از طریق تویتر از تمامی طرفداران مسلمانش به خاطر حمایت ‌وی تشکری نمود. وی در ضمن گوشزد نمود که این تصمیم اش «نتیجه طبیعی سیر و مطالعه هوشمندانه» وی نسبت به اسلام  بوده است. وی به رضایت و علاقمندی، بدون هیچ نوع فشار به اسلام روی آورده است که جریان آن از طریق تلویزیون (The Deen Show TV) نیز نشر گردید.

لینک آن:

https://www.youtube.com/watch?v=ys0pJbmLXUA

شنِید اوکانر که اسمش را به شهدا (Shuhada) مسمی گردانیده است در سال 1992 میلادی در یک برنامه زنده تلویزیونی عکس پاپ، رهبر کاتولیک های جهان را پاره پاره کرد، که این اقدامش عکس العمل ‌های بسیاری را برانگیخت و وی را آرام آرام به انزوا کشانید.

هفت سال بعد 1999 میلادی، او در کلیسای لوردس (Lourdes) فرانسه به حیث کشیش استخدام شد. اما از اینکه کلیسای کاتولیک به زنان اجازه کشیش شدن را نمیدهد، مراسم کشیش شدن وی را به رسمیت نشناختند.

شنِید اوکانر سال های سختی را تحمل داشت و در انزوا کشانیدنش؛ حتی توسط فامیلش، قامتش را خم نگردانید. هرچند در این دوران خبر های تصمیم خودکشی وی از طریق رسانه ها بار بار بنشر می رسید، اما «خالق هستی» دَر های سعادت را به روی وی گشود، و وی را در جمع سجده گذاران آورد.

چه زیبا و نجات بخش است:

«آغاز بد، و انجام نیک»، نسبت به «آغاز نیک و انجام بد»!

اللهم إنی أسألک حُسن الخاتمة


 

اړوند مطالب

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Close