رهایی ملابرادر سُمبل پایداری گرامی باد!

ابو صهیب حقانی

از ایام نوجوانی هر وقت نام ملابرادر آخند را می شنیدم احساس فخر و خوشحالی می کردم او را از بزرگان تحریک طالبان (امارت اسلامی) شناخته و در غیاب برایش نهایت احترام قائل بوده و محبت داشتم بعدها که در هر جمع، ذکر خیر مجاهدان امارت اسلامی می شد در یادی از بزرگان آن، نام ملابرادر آخند حتما شنیده می شد و می دیدم برای بسیاری مثل من حاجی ملاصاحب محترم نهایت قابل قدر و احترام بوده و قلبا و شعورا به وی محبت و اخلاص داشتند.

خبر روز چهارشنبه (دوم عقرب ۱۳۹۷ هش) مبنی بر رهایی محترم الحاج ملا عبدالغنی برادر – حفظه الله – از زندان پاکستان خبری بی نهایت مُفرّح و مسرت بخش بود که در خروجی رسانه ها قرار گرفت و پس از اندکی رسما از سوی مجاهدان امارت اسلامی تایید شد که حاجی ملاصاحب ملا برادر آخند از زندان آزاد شده است.

هنگامیکه این خبر را دیدم ناخودآگاه از فرط خوشی اشک در چشمانم جاری شد و ندانستم چگونه الفاظ رهایی او را به دوستان خود خبررسانی می کنم؛ دیری نگذشت مثل من بسیاری از برادران مومن و مجاهد دوستانِ مخلص، با الفاظ «الحمدلله، الله اکبر، سبحان الله، ماشاء الله و …» خبر را به خوشحالی زیاد بدرقه و همرسانی کردند و این نشان می داد که آن مرد بزرگ چقدر محبوب دلهای مومنان و مجاهدان است و چقدر دلها و چشم ها مشتاق و منتظر دیدارش و چقدر گوش ها منتظر شنیدن آزادی حاجی ملاصاحب هستند.

بطور خلاصه، از سخنان دوستانی که ایشان را از نزدیک شناخته چنین برداشت کرده ام که او کسی است که نامش در اوایل سالهای اشغال افغانستان به دست امریکا لرزه بر اندام کفار (امریکایی ها و ناتو) می افکند.

او معاون نخست، محبوب و نهایت مورد احترام و اعتماد لوی ملاصاحب (موسس فقید امارت اسلامی) مرحوم بود.

او شکسته، متواضع، خاکسار و بی نهایت دلسوز وطن و هموطن است.

مجاهدان را مثل فرزندان و برادرانش دوست دارد و آنها نیز مثل یک پدر و مرشد احترامش می کنند.

بخاطر الله چندین سال در وحشت های زندان دردها و سختی های بسی طاقت فرسا را متحمل شده است.

با صبر و حوصله و در عین حال با وقار، با درایت و با هیبت است.

او که الحق زندانی شدنش دردناک ترین لحظه برای مومنان و مجاهدان بود و آزادی اش خوشحال ترین لحظه ها را رقم زد و او که خبر آزادی اش باعث تقویه صفوف و ایجاد انگیزه و مرهم زخم ها و دل های پر غم و درد مومنان و مجاهدان شد؛ آری او ملا عبدالغنی مشهور به ملا برادر است؛ سمبل صبر، استقامت و پایداری.

حفظه الله تعالی و رعاه.

رهایی ملابرادر آخند یکی از چندمین خبرهای مسرت بخش روزهای اخیر است که مومنان و مجاهدان می شنوند و آن خوشی ها را با تمام وجود درک و احساس می کنند.

 بدون شک آزاد شدن ملابرادر در شرایط حاضر یک دستاورد مهم سیاسی برای امارت اسلامی است که الله رب العزت را مبنی بر این الطاف و مرحمت هایش نهایت سپاسگذاریم و ضمن آنکه به رهبری امارت اسلامی آزادی حاجی ملاصاحب – حفظه الله – را از صمیم قلب تبریک گفته، به تمام مومنان و مجاهدین آرزوی پیروزی های روز افزون در میدان های نظامی و سیاسی مسئلت داریم.

به امید خبرهای خوش و خوش تر از سنگر نظامی تا دفتر سیاسی.

اړوند مطالب

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Close