زرداد و ضرورت آن برای گلبدین!

قاضی عبید

مقاله یکی از حزبیان را مطالعه نمودم که نوشته بود  طالبان بارها از زرداد خواستند تا با آنها یکجا شود ولی زرداد این خواهش امارت و طالبان را رد کرد و شرط گزاشت که اگر امارت اسلامی با حکمتیار سازش نماید من هم با آنها یکجا خواهم شد و در غیر آن هرگز نه، و طالبان بعد از جواب منفی از سوی زرداد به واسطه مولوی متوکل وزیر خارجه امارت اسلامی توانستند که زرداد را در انگلستان در بدل اینکه ما شیخ اسامه را به شما می سپاریم  زندانی نمایند “.

خوانندگان گرامی!

 شما خود قضاوت نماید که این حزبیان تا کدام اندازه کینه توز و دروغ گو هستند تاریخ حزب جز معامله گری چیزی دیگری نیست.

 از شروع جنگ های خانمان سوز کابل گرفته تا معاهده با حزب وحدت مزاری و بعد دوستم برای سرکوب شوری نظار بعد معامله و معاهده با ربانی و مسعود در  ماهیپر برای مقابله با امارت اسلامی، تا بلاخره برای بار دوم معاهده ننگین تسلیمی را تحت نظر مستقیم آمریکا با حکومت دست نشانده و مزدور کابل به نام مذاکرات بین الأفغاني به امضا رساندن و آن هم در موقع که دیگر مجال و توان مقاومت در برابر مجاهدین امارت اسلامی را نه غرب و ناتو دارد و نه هم حکومت اجیر.

 و همه روزه ولسوالی ها و شهر ها پی هم سقوط مینماید و ملت مسلمان افغانستان برای فتح کشور شان و خروج قوای اشغالگر لحظه شماری مینمایند.

 حزب گلبدین حکمتیار یکبار دیگر میخواهد که خود را در جنگ مستقیم با مجاهدین امارت اسلامی  قرار داده و تا اندازه از سقوط حکومت فاسد و مزدور که خود گلبدین در طول پانزده سال آنرا به این القاب یاد مینمود جلوگیری نماید .

آیا این ادعایی بی بنیاد حزبیان را که گویا زرداد در انگلستان بفرمایش طالبان زندانی شد و آن هم در بدل شیخ اسامه را عقل سلیم و انسان با ضمیر قبول مینماید؟

 امارت اسلامی تحت زعامت  امیرالمؤمنین ملا محمد عمر مجاهد رحمه الله  از شیخ اسامه چه گونه حمایت کرد برای همگان روشن و واضح است، از تمام امارت و نظام خود گذشت ولی از سپردن اسامه رحمه الله به آمریکا انکار ورزید.

 تا امروز که به هزاران جوان مسلمان افغانستان در برابر قوای اشغالگر میجنگند و به شهادت میرسند علت آن فقد وفقد حمایت و پشتیبانی از یک مسلمان به اسم اسامه میباشد و بس، پس چگونه امارت اسلامی و وزیر خارجه آن وقت مولوی متوکل حاضر میشود تا در بدل زندانی شدن یک قاتل، دزد و رهزن مثل زرداد که مردم از نامش نفرت دارند شیخ اسامه رحمه الله را به انگلیس بسپارد .

و یا این ادعایی استوار بر پایه های دروغ حزبیان که طالبان در اوایل از زرداد خواستند تا با آنها یکجا شود.

 زرداد که تا امروز جز بدنامی و سیاه رویی چیزی دیگری به ارمغان نیاورده، آیا صف پاک و نام نیک چون طالبان حاضر بودند که انسان منفور چون زرداد را بپذیرند و تاریخ نام آور خود را با شخص مثل زرداد بدنام نماید؟ هرگز نه، بلکه شعار امارت اسلامی از اول مبارزه با مفسدین، پاتک سالاران و دزدان بوده و به همین منظور مردم متدین افغانستان که از ظلم و ستم پاتک سالاران به تنگ آمده بودند دسته دسته و گروه گروه و بلاخره ولسوالی ها و شهر ها به صدایی طالبات لبیک گفته و گلیم شر و فساد را جم نمودند .

حزبیان در این اواخر با تماس های مکرر با دولت انگلیس خواستار رهایی زرداد شدند و گلبدین از هر زمانی ضرورت شخص قاتل و خونخوار مثل زرداد را احساس مینماید تا بتواند وی را یکبار دیگر در برابر ملت مظلوم و رنجدیده افغان که سالهاست برای آزادی کشور شان انتظار میکشند قرار داده و به نحوی از سقوط نظام اجیر و مزدور جلو گیری نماید .

ولی گلبدین این را باید بداند که ملت افغانستان دوست و دشمن را به خوبی شناخته اند و کسانی که تاریخ مبارزات شان جز معامله گری چیزی دیگری نیست، دیگر هرگز این ملت بیدار به صدایی چون زرداد لبیک نخواهند گفت .

اړوند مطالب

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Close