شهر سلطان محمود غزنوی در تصرف طالبان

 ابوصهیب حقانی

از چهار روز بدینسو، شهر تاریخی غزنی مرکز ولایت غزنی به تصرف طالبان در آمده است. طوریکه نیروهای رژیم کابل با حمایت قوای بین المللی از چهار اطراف هر چه کوشش می کنند، جز شکست تا اکنون چیزی عاید حال شان نشده و ممکن نیست زین پس نیز به زودی تغییر چشمگیر به نفع اداره کابل در مرکز این ولایت رخ بدهد.

آنها که منتظر پرچم های سفید منقش به کلمه توحید بودند و از سالها آرزو داشتند، درفش توحید بر فراز مناره ها و بناهای تاریخی شهر غزنی به اهتزار در بیاید، با رسیدن طالبان آن آرزوی دیرینه امت مسلمه پوره شد؛ بیرق های سفید به دست سپاهیان جان برکف و ساده زیست. مجاهدان نترس و قهرمان در جای جای شهر غزنی بلند رفت، نعره های کفرشکن تکبیر آسمان غزنی را به شکوه و وجد آورده و ملت و جوانان در کنار فرزندان آزادیخواه میهن احساس غرور و آرامش کردند.

آری این غزنی است بلاد غزنه، عروس البلاد، شهر اولیاء، شهر عرفان و خداپرستی که اینک آزاد شده، شهر غزنی از قفس اشغال رها گردیده، ملت مسلمان اش فرزندان شیرصفت آن دیار را به آغوش کشیده، محبت کرده و یکجا در کنار مجاهدان عکسهای سیلفی گرفته و با لبخند و شادی از مجاهدان به گرمی استقبال کردند.

در واقع پیروزی غزنی تنها پیروزی مجاهدان غزنی نبود بلکه پیروزی غزنی دل و قلب کافهٔ امت اسلامی را خوش و خوشحال کرد، از بدخشان تا قندهار، از قندهار تا هرات، تا بلخ، تخار، فاریاب و بادغیس، غور و هر کجای آن سرزمین پهناور در فتح غزنی توسط مجاهدان خوشحالی نموده و از فرط محبت و شوق بسیار، اشک خوشی ریخته و جشن پیروزی گرفتند.

جا دارد به تمام ملت شجاع افغانستان فتح غزنی را تبریک گفت و آزادی این شهر مهم و پر اهمیت و فوق العاده استراتیژی، نقطهٔ عطف و قوت برای آزاد سازی سایر شهرها و مراکز ولایات از لوث وجود نحس اشغالگران و ادارهٔ حلقه به گوش آن گردیده تا همه ملت مسلمان ما طعم شیرین نظام اسلامی را چشیده و در پرتو آن نظام عدل و عدالت، روزهای خوش زندگی را در فضای امن و آرامی تجربه کنند.

به شهدای اخیر مجاهدان که در غزنی سینه سپر کرده و جام زرین شهادت نوشیدند و شهر را با شهکاریها و قربانی های بی مثال آزاد کرده درود و سلام می فرستیم، به زخمی های مجاهدان دعای عاجل صحتمندی کرده و به غازیان و فرماندهان دلیر و شجاع، خدا قوت گفته و نصرت بیشتر الله پاک را برای شان عاجزانه مسئلت می کنیم تا باشد غزنی که از مهم ترین ولایت ها و مرکز آن از مهمترین مراکز افغانستان عزیز حساب می شود همچنان آزاد بوده و زمینه برای نفاذ شریعت غرای محمدی – علی صاحبها الف تحیه و سلام – مساعد گردد.

بدون شک نصرت های غیبی حضرت حق، دعای خیر امت مسلمه، حمایت بی نظیر ملت مسلمان و با غیرت غزنی و رشادت های مثال زدنی مجاهدان غیرتمند آن دیار را می توان از جمله عوامل مهم آن فتوحات ارزشمند در ولایت غزنی یاد نمود و امید است همچنان شاهد پیشرویهای بیش از پیش مجاهدان در آن سرزمین و سایر جاها باشیم.

و ما ذلک علی الله بعزیز

اړوند مطالب

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Close